Firma Apple chce tworzyć sieć 6G i zatrudnia nowych pracowników

20 Luty 2021 | Artur Kuśmierzak | Premiery
Apple szuka pracowników
Źródło: pixabay.com

Jak wynika z najnowszych informacji, które wyciekły do Internetu, firma Apple chce tworzyć sieć 6G i zatrudnia w związku z tym nowych pracowników.

Co prawda sieć 6G ma pojawić się na rynku dopiero w 2030 roku. Jednak jeśli Apple chce mieć w tym swój czynny udział to musi rozpocząć pracę nad tym projektem już teraz. W związku z tym potrzebni są nowi pracownicy. Opracowanie technologii 6G wymaga dużych nakładów czasu, pracy i pieniędzy. Firma potrzebuje nie tylko szybkich i wydajnych pracowników, ale również takich, którzy będą w stanie przewidzieć potrzeby potencjalnych klientów za kilka lat.

iPhone

Skąd wiadomo, że Apple pracuje nad siecią 6G i poszukuje nowych pracowników?

Poszukiwani są głównie inżynierowie do działu badawczego. Właśnie takie ogłoszenie znalazł w sieci jeden z dziennikarzy amerykańskiej agencji prasowej Bloomberg. Apple w związku z tworzeniem sieci 6G planuje też opracowanie nowych urządzeń, które mogłyby korzystać z tej technologii. Co ciekawe, w poprzednim roku firma wraz z innymi amerykańskimi korporacjami założyła stowarzyszenie mające na celu wypracować standardy dla nowej technologii 6G.

Jakie informacje wyciekła na temat sieci 6G od Apple?

Póki co nie znamy jeszcze prawie żadnych konkretnych informacji. Na tę chwilę można jedynie przypuszczać, że Apple stworzy sieć 6G, której prędkość będzie mogła osiągać wartość 100 GB pobierania na sekundę. To bardzo optymistyczny i zarazem zaskakujący wariant przyszłej rzeczywistości. Obecna sieć 5G osiąga zaledwie 1 GB pobierania na sekundę. Jak widać przeskok jest wręcz gigantyczny.

Internet

To dość ciekawe, że Apple tak intensywnie chce pracować nad siecią 6G. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że chińskie firmy zostawiły amerykańską markę daleko w tyle pod względem innowacyjności. Teraz Apple musi nadganiać i chce szybko odrobić straty. Warto przypomnieć, że amerykański koncern dość późno wprowadził do swoich urządzeń możliwość obsługiwania sieci 5G. Stało się to dopiero w ubiegłym roku. To późno w porównaniu do chińskiej konkurencji.

Jak widać trochę zaspali, ale teraz będą starali się odbudować swoją pozycję sprzed lat. Czy jest to możliwe? Oczywiście tak, ale z drugiej strony ciężko się goni peleton będąc daleko za nim. Chińska gospodarka i tamtejsze korporacje są obecnie na fali. Mają ogromne pieniądze, najnowsze technologie i dalej rozwijają się siłą rozpędu. Nie oznacza to oczywiście, że nie można ich dogonić, a nawet przegonić. Jednak patrząc na aktualną sytuację na pewno nie będzie to łatwe zadanie dla amerykańskiego gracza. Warto, żeby jednak się to udało, bo im większa konkurencja i rywalizacja między firmami tym lepiej dla potencjalnych klientów. Jak na razie rywalizacja zapowiada się dość ciekawie.

Czytaj dalej