Facebook zmienia zasady działania grup!

19 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Facebook Mark Zuckenberg online społeczność
Źródło: pixabay.com

Facebook to niezwykle popularne miejsce łączące ze sobą ludzi o podobnych zainteresowaniach, poglądach czy też miejscu zamieszkania. Portal funkcjonuje już wiele lat i przeszedł wiele zmian oraz transformacji. Portal obecnie kładzie największy nacisk na funkcjonowanie grup.

Zasady grup na Facebooku ulegną zmianie

Portal Facebook zapowiedział w środę, że zaczyna usuwać zalecenia globalnych użytkowników dla grup politycznych i społecznych. Firma ogłosiła również w blogu zmiany mające na celu zmniejszenie zasięgu grup, które łamią zasady witryny, w tym pokazując je niższe w algorytmicznych zaleceń i ostrzegając ludzi, gdy idą do grupy, która wcześniej naruszyła zasady.

Facebook był miejscem dezinformacji i to ma się zmienić

Naukowcy i organizacje praw obywatelskich od dawna ostrzegają, że grupy na Facebooku, które portal energicznie promował jako miejsce dla ludzi o wspólnych zainteresowaniach, takich jak sport czy muzyka, były również wykorzystywane do szerzenia dezinformacji i organizowania działań ekstremistycznych. Mark Zuckerberg ogłosił na konferencji prasowej w styczniu, że zmiany w rekomendacjach politycznych i obywatelskich grup, zostaną wprowadzone ze względu na użytkowników, którzy chcą zobaczyć mniej treści politycznych.

Facebook Mark Zuckenberg

3 tygodnie czasy oczekiwania nowo założonych grup

Założyciel Facebooka powiedział również, że nowo utworzone grupy na dowolny temat będą musiały odczekać 21 dni, zanim zaczną się kwalifikować do rekomendacji, aby dać Facebookowi czas na zrozumienie, jak grupa będzie działać. Od 2017 roku, Facebook uczynił grupy priorytetem strategicznym. W zeszłym roku zwiększył promocję grup w kanałach informacyjnych i wynikach wyszukiwania.

Co wiemy o nowych zasadach?

Nowe zalecenia dotyczące grup na Facebooku będą wymagać moderatorów grupowych do tymczasowego zatwierdzania postów dla grup ze znaczną ilością członków łamiących zasady lub członków, którzy byli częścią innych grup usuniętych za naruszenie zasad. Zuckenberg zapowiedział również, że portal będzie wyświetlał niżej w wynikach wyszukiwania grupy łamiące zasady, a także tymczasowo zatrzyma członków łamiących zasady i uniemożliwi im pisania postów lub tworzenia nowych grup. Na ten moment nie wiemy jednak jakie kryteria będą określać, kiedy grupa łamie zasady obowiązujące na platformie.

Facebook Mark Zuckenberg

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Netflix rozpoczął produkcję nowego wysokobudżetowego filmu
Kolejna grupa oszustów zbanowana w Call of Duty
The Walking Dead na urządzeniach mobilnych? Nowa gra już zapowiedziana!

Czytaj dalej