Facebook umożliwi ci zakup działki w lesie deszczowym Amazonii!

27 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Gadżety
Facebook
Źródło: Facebook

Według najnowszych informacji z BBC, Facebook umożliwi wam zakup działki w brazylijskiej części lasu deszczowego Amazonii! O co w tym wszystkim chodzi i jak to dokładnie wygląda?

Sprzedaż działki rzecz jasna jest nielegalna, ponieważ obszary te obejmują lasy państwowe i tereny zarezerwowane dla ludów tubylczych, mimo tego Facebook przyznał, że nie zamierza wstrzymać handlu.

Facebook umożliwia kupno działki w Amazonii

Facebook

Zdaniem Facebooka zasady handlowe firmy wymagają od kupujących i sprzedających przestrzegania prawa i przepisów. Działki dostępne są dla wszystkich osób, które wyrażą zainteresowanie kupnem.

Działki można znaleźć w wyszukiwarce Facebook Marketplace wpisując w języku portugalskim "las", czy "drewno", wybierając przy tym stan Amazonii jako lokalizację. Niektóre oferty posiadają zdjęcia satelitarne i współrzędne GPS. Sprzedawcy otwarcie jednak przyznają, że nie posiadają dokumentów, które potwierdzą, że są oni właścicielami gruntów.

"Nie ma ryzyka"

Brazylijska część Amazonii w ostatnim czasie jest bardzo popularna, jeśli chodzi o handel nielegalnymi działkami. BBC porozmawiało nawet z jednym ze sprzedawców, który spalił swoją część lasu.

- Nie ma tutaj ryzyka inspekcji przez agentów państwowych - przyznał jeden ze sprzedawców.

Mężczyzna w nielegalny sposób oczyścił zatem ziemię z drzew i przygotował ją do uprawy. Dzięki temu wystawił ją na sprzedaż za 35 tysięcy dolarów. Problem nielegalnego wylesiania lasów Amazonii i sprzedaży działek w głównej mierze wiąże się z kwestiami politycznymi. Inwestorzy lobbują polityków, by pomogli im w legalny sposób przejąć skradzione ziemie i proszą ich o zniesienie statusu chronionego gruntu. Wtedy inwestorzy mogą kupić działki od rządu.

Czytaj dalej