Facebook stworzył bardzo samodzielną sztuczną inteligencję

6 Marzec 2021 | Sebastian Kaniewski | Nauka
Facebook
Źródło: Facebook

Facebook przyzwyczaił nas już do innowacyjnego podejścia do tematu sztucznej inteligencji. Dzięki temu AI jest jeszcze bardziej samodzielna i staje się niezależna od programujących. Jak to dokładnie działa?

Idealny przykład AI na Facebooku to temat analizy zdjęć pod kątem ich zawartości. Algorytm Facebooka stał się niezwykle samodzielny, dzięki czemu bez pomocy programistów jest w stanie pomóc nam w wielu tematach. Jak to jednak dokładnie funkcjonuje i na czym to polega?

AI rośnie w siłę

Facebook

Każdy z serwisów społecznościowych ma bardzo dużo danych, dlatego też algorytmy AI są niezbędne do prawidłowego działania serwisu. To właśnie one analizują, czy zamieszczane przez użytkowników treści są zgodne ze standardami danej społeczności. Sztuczna inteligencja oczywiście również się myli, jednak zastanawialiście się kiedyś jak ona w ogóle powstaje?

Według informacji przekazanych przez Facebooka AI moderuje treść publikowanych obrazów, dzięki wykorzystaniu miliarda zdjęć, jakie pojawiają się na Instagramie. Sztuczna inteligencja w ten sposób sama ćwiczy moderacje, czytając podpisy innych zdjęć.

To dopiero początek

Facebook

Algorytm Facebooka z dnia na dzień dzięki temu się rozwija i staje się coraz lepszy. Oczywiście, mniejsze lub większe błędy zdarzają się i będą się zdarzać, jednak tempo rozwoju jest naprawdę imponujące. Aż ciekawi nas jak to będzie wyglądało za kilka lat. A wy co o tym myślicie?

Czytaj dalej