Facebook - ranking najpopularniejszych profili na świecie

20 Luty 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Facebook
Źródło: theconversation.com

Facebook to serwis internetowy, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Z początku była to strona przeznaczona do komunikacji pomiędzy znajomymi. Obecnie jest to znakomite miejsce do promocji swojego biznesu, sprzedaży produktów i usług, a także prezentowania swoich projektów i przedsięwzięć. Obecnie z Facebooka korzysta ponad 2,4 miliarda użytkowników. Które marki odnalazły się w tej rzeczywistości najlepiej i potrafiły zgromadzić największą rzeszę obserwujących?

10 miejsce - Tasty (98,1 milionów obserwujących)

Ten facebookowy profil kilka lat temu zdobył ogromną popularność dzięki krótkim filmom przedstawiającym proces przygotowywania przeróżnych potraw. Pojawiały i nadal pojawiają się tam proste i szybkie obiady, imprezowe przekąski, łatwe do wykonania ciasta, a także inne słodycze czy też potrawy idealne na śniadanie bądź kolację. Filmy przedstawiane na tej stronie są krótkie i treściwe a wszystkie składniki i proporcje podawane są na ekranie. Prawdziwy boom na gotowanie w domowych warunkach miał co prawda miejsce w latach 2014/15 i to właśnie wtedy strona ta zaczęła zdobywać ogromną popularność.

Tasty

9 miejsce - Shakira (98,9 milionów obserwujących)

Shakira Isabel Mebarak Ripoll to kolumbijska piosenkarka i autorka tekstów. Nazywana jest królową muzyki latynoskiej. Shakira wyróżnia się muzyczną wszechstronnością. Artystka sprzedała ponad 80 milionów płyt, które uczyniły ją najlepiej sprzedającą się artystką latynoską wszech czasów. Otrzymała także liczne nagrody, w tym 3 nagrody Grammy, 12 Latin Grammy Awards, 4 MTV Video Music Awards, 7 Billboard Music Awards, 39 Billboard Latin Music Awards oraz gwiazdę na Hollywood Walk of Fame. Dwukrotnie została też uznana przez Billboard za najlepszą artystkę latynoską dekady.

Shakira

8 miejsce - China Daily (102,9 miliony obserwujących)

Pierwszym profilem, który przekroczył 100 milionów obserwujących w naszym zestawieniu, jest azjatycki dziennik China Daily. Jest to anglojęzyczna gazeta i portal internetowy należący do Departamentu Reklamy Komunistycznej Partii Chin. Nowe treści na tym profilu publikowane są praktycznie co 30-60 minut.

China Daily

7 miejsce - Vin Diesel (104 miliony obserwujących)

Mark Sinclair znany jako Vin Diesel jest amerykańskim aktorem i filmowcem. Jeden z najlepiej zarabiających aktorów na świecie, najbardziej znany jest z roli Dominica Toretto w serii filmów 'Szybcy i Wściekli". Diesel użyczył głosu Grootowi w czterech filmach w ramach Marvel Cinematic Universe. Udzielał również głosu tej postaci w filmie Ralph Breaks the Internet.

Vin Diesel

6 miejsce - Coca-Cola (107,2 milionów obserwujących)

Tego napoju nikomu nie trzeba przedstawiać. Mimo swojej popularności Coca-Cola cały czas inwestuje w odpowiedni marketing. Współpracuje z markami sportowymi, wspiera branżę filmową, a także udziela się w muzyce.

Coca-Cola

5 miejsce - Real Madryt (110,9 milionów obserwujących)

Pod względem ilości obserwujących na Facebooku, Real Madryt jest najpopularniejszym klubem sportowym świata! Nic w tym dziwnego, skoro przez wiele lat uwagę w stronę klubu kierował nie kto inny jak sam Cristiano Ronaldo, o którym swoją drogę jeszcze napiszemy. Plejada piłkarskich gwiazd oraz fenomenalne sukcesy sportowe (min. zwycięstwo w Lidze Mistrzów trzy razy z rzędu) sprawiły, że poczynania klubu na Facebooku postanowiło śledzić ponad 110 milionów osób!

Real Madryt

4 miejsce - CGTN (114,7 milionów obserwujących)

CGTN jest międzynarodowym anglojęzycznym serwisem informacyjnym telewizji kablowej, dostarczanym przez China Global Television Network. Jest własnością państwowej organizacji medialnej w Chinach, pod kontrolą Departamentu Publicystyki Komunistycznej Partii Chin. Nadaje programy informacyjne, pogłębione reportaże i programy komentatorskie, a także prezentacje fabularne. Bezpłatny sygnał satelitarny jest odbierany w ponad 100 krajach.

CGTN

3 miejsce - Cristiano Ronaldo (124,6 milionów obserwujących)

3 miejsce na podium zajmuje były gwiazdor Manchesteru United oraz Realu Madryt. Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro jest portugalskim piłkarzem. Często uważany za najlepszego gracza na świecie i powszechnie uznawany za jednego z największych graczy wszech czasów. W swojej karierze zdobył 31 głównych trofeów, w tym siedem tytułów ligowych, pięć tytułów Ligi Mistrzów UEFA, jedno Mistrzostwo Europy UEFA i jeden tytuł Ligi Narodów UEFA.

Cristiano Ronaldo

2 miejsce - Samsung (160,7 milionów obserwujących)

Drugą lokatę w zestawieniu zajmuje południowokoreańskie przedsiębiorstwo znane z produkcji elektroniki. Co tu dużo mówić, chyba każdy z nas korzystał chociaż raz w życiu z produktu od właśnie tego producenta.

Samsung

1 miejsce - Facebook App (208,6 milionów obserwujących)

Ciężko, aby na Facebooku najpopularniejszą ze stron nie była właśnie ta poświęcona popularnemu fejsowi. Ponad 200 milionów obserwujących to absolutny rekord, do którego będzie niezwykle trudno zbliżyć się innym.

Facebook App

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

YouTube - ranking najpopularniejszych kanałów na świecie
Instagram - ranking najpopularniejszych profili w Polsce

Czytaj dalej