Epic Games Store zdecydował się na zakup gry Fall Guys

6 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Fall Guys - epic games store - gra komputerowa
Źródło: eurogamer.net

Fall Guys to gra, która pojawiła się na rynku w sierpniu zeszłego roku. Produkcja praktycznie z miejsca stała się hitem i szybko zyskała sympatię graczy. Obecnie jednak Fall Guys traci graczy, którym po prostu znudziła się już gra w "fasolki". Dlaczego więc Epic Games Store zdecydowało się na zakup praw do tego tytułu? Otóż pomysł ten wbrew pozorom wcale nie jest taki głupi.

Według statystyk udostępnionych na platformie Steam, można zauważyć, że Fall Guys w ostatnich miesiącach zaliczyło duży spadek popularności. Najlepiej pokazuje to średnia liczba graczy online, która w sierpniu wynosiła prawie 125 tysięcy osób natomiast w lutym było to już niespełna 9 tysięcy.

Co sprawiło, że Fall Guys straciło tylu graczy?

Wśród przyczyn tak dużej utraty graczy można wymienić dwie główne. Pierwszą z nich z pewnością jest fakt, że tytuł ten potrafi przykuć uwagę graczy ale ma problem z jej utrzymaniem. Dzieje się tak dlatego, że Fall Guys cechują dość proste zasady, które po rozegraniu kilku czy kilkunastu godzin najzwyczajniej w świecie się nudzą. Drugim powodem utraty graczy jest pojawienie się na rynku gry Among Us. Produkcja ta skierowana jest do podobnej grupy odbiorców, a że "boom" na nią rozpoczął się jesienią trafił w idealny czas i skupił uwagę graczy znudzonych Fall Guys.

Fall Guys

Dlaczego Epic Games Store zdecydowało się na zakup gry tracącej fanów?

Nie wiemy czy platforma podjęła tą decyzję w ostatnich tygodniach czy może już kilka miesięcy temu. Przejmowanie innej firmy to proces dość skomplikowany i rozłożony w czasie. Dlatego też istnieje duże prawdopodobieństwo, że Epic Games Store interesowało się Fall Guys już we wrześniu jednak biurokracja sprawiła, że przejęcie tytułu trwało aż pół roku.

Możliwe jest jednak również to, że taka strategia była dogłębnie przemyślana. Platforma specjalnie poczekała aż zainteresowanie grą spadnie aby zakupić do niej prawa w niższej cenie.

Fall Guys

Czym jest gra Fall Guys?

Fall Guys: Ultimate Knockout to platformowa gra battle royale opracowana przez studio Mediatonic i wydana przez Devolver Digital. Premiera gry odbyła się 4 sierpnia 2020 roku. W grze 60 graczy kontroluje galaretowate stworzenia przypominające fasolę i rywalizuje ze sobą w serii wyzwań. Fall Guys otrzymał pozytywne recenzje od krytyków, którzy chwalili jego energiczną rozgrywkę i wizualny wygląd.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Kiedy GTA 5 pojawi się na next-genach? Rockstar podał przybliżony termin
Epic Games Store rozdaje kolejne gry. Co w tym tygodniu będzie za darmo?
Gdzie będzie toczyć się akcja Batllefield 6? Plotki wskazują na Azję

Czytaj dalej