Epic Games Store rozdaje kolejne gry. Co w tym tygodniu będzie za darmo?

5 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Wargame
Źródło: mynewsdesk.com

Epic Games Store przyzwyczaiło już graczy do swoich cotygodniowych przecen i specjalnych promocji. Jest to szczególnie ważne w tych jakże specyficznych czasach. Przez obecną sytuację epidemiologiczną możliwość spotkań i integracji z innymi ludźmi jest nieco ograniczona. Dobrze więc, że z pomocą przychodzą gry, w których to gracze mogą na nowo zintegrować się ze swoimi znajomymi bądź też obcymi ludźmi z całego świata. Jakie darmowe gry będą dostępne w tym tygodniu?

Wargame:Red Dragon do wzięcia za darmo

Epic Games Store w tym tygodniu zdecydowało się udostępnić graczom za darmo Wargame: Red Dragon. Tytuł ten będzie dostępny za 0 złotych jeszcze do 11 marca. Wargame: Red Dragon to gra strategiczna (trzecia odsłona cyklu) ponownie poruszająca tematykę zimnej wojny. W części Red Dragon gracze zostają jednak przeniesieni na terytorium Azji Wschodniej. W grze można wziąć udział w zakrojonym na szeroką skalę konflikcie i dowodzić zasobami wojskowymi wszystkich 17 dostępnych narodów.

Wargame

Jaka gra będzie kolejna?

A co z innymi grami? Cóż, Epic rozdaje tylko jedną grę w tym tygodniu. Epic Games Store nadal będzie oferować darmowe gry co tydzień w najbliższej przyszłości w ramach swojego zaangażowania w zdobycie nowych graczy. Jego celem jest ustanowienie się jako poważnej siły dystrybucji gier i zdetronizowanie innych wielkich platform takich jak np. Steam.

Od 11 marca w miejsce Wargame: Red Dragon wskoczy produkcja o tytule Surviving Mars. Gra ta jest fantastycznonaukową strategią ekonomiczną polegającą na budowaniu własnego dobrze prosperującego miasteczka. Produkcja od twórców popularnego Tropiko 5 przeniesie graczy na planetę Mars, na której będą mieli za zadanie zbudować osiedle.

Surviving Mars

Historia Epic Games Store

Epic Games Store to cyfrowy sklep z grami wideo dla systemów Microsoft Windows i macOS, obsługiwany przez Epic Games. Został uruchomiony w grudniu 2018 roku zarówno jako strona internetowa, jak i samodzielny launcher, z których ten ostatni jest wymagany do pobierania i grania w gry. Epic wszedł na rynek dystrybucji po sukcesie Fortnite, który to dystrybuował przez własne kanały do użytkowników na systemie Windows i macOS.

Epic Games skusiło deweloperów i wydawców do usługi, oferując im umowy na wyłączność czasową do publikowania na froncie sklepowym, w zamian za zapewnione minimalne przychody, nawet jeśli Epic poniósłby straty na nierentownych grach. Platforma ta znana jest również z oferowania graczom jednej lub dwóch darmowych gier w każdym kolejnym tygodniu.

Epic Games Store

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Gdzie będzie toczyć się akcja Batllefield 6? Plotki wskazują na Azję
Electronic Arts zrobi grę dla samoodtwarzających się meczów AI
Co wiemy o The Sims 5?

Czytaj dalej