Empik zostanie głównym rywalem Amazonu w Polsce? Wiele na to wskazuje

16 Marzec 2021 | Sebastian Kaniewski | Internet
Empik
Źródło: Empik

Amazon.pl od niedawna jest w Polsce, ale mimo tego cieszy się sporą popularnością wśród wielu klientów. Wiele wskazuje na to, że sklep Empika w najbliższym czasie może być dla niego dużą konkurencją.

Empik niedawno otworzył aplikację Marketplace, gdzie w wygodny i prosty sposób możemy dokonać zamówienia online. Proces zakupów wygląda tak samo jak na Empik.com. Pierwszy milion zamówień poprzez tą aplikację zanotowany został już 2 lata po otwarciu, a kolejny przyszedł w zaledwie 9 miesięcy.

Empik Marketplace robi prawdziwą furorę

Empik

Obecnie wśród sprzedawców na Empik Marketplace są takie firmy jak chociażby Tchibo, Inglot, Intersport, Miele czy Lavazza. Artykuły dostępne na Empik Marketplace stanowią 20 procent całej sprzedaży na Empik.com.

Wartość całego rynku e-commerce w Polsce wynosi już ponad 83 miliarda złotych, co stanowi aż 14 proc. całościowej sprzedaży detalicznej. Wszystko wskazuje na to, że słupki te z biegiem czasu będą tylko szły w górę. I to pozytywna wiadomość.

Zobaczymy jak poradzi sobie Amazon

Empik

Ciekawe jak na tle Empika czy Allegro poradzi sobie Amazon.pl. Jest to również stosunkowo młody serwis, który mimo że w Polsce teoretycznie był od lat, to praktycznie od niedawna można robić na nim zakupy za pośrednictwem polskiej wersji językowej. Trzeba przyznać, że liczby Empiku robią wrażenie, zobaczymy jak na to zareaguje Amazon.

Czytaj dalej