Elon Musk zwariował, planuje wprowadzić latające samochody marki Tesla

17 Luty 2021 | Artur Kuśmierzak | Moto
Tesla Roadster 2
Źródło: tesla.com

Elon Musk wpadł na szalony pomysł. Nowe modele marki Tesla mają poruszać się bez dotykania ziemi. Amerykański biznesmen planuje stworzyć auta, które będą przemieszczać się bez dotykania ziemi. Samochód, o którym mowa to Tesla Roadster 2. Auto ma rozpędzać się do pierwszej setki w zaledwie 1,4 s. Prędkość maksymalna pojazdu będzie wynosiła aż 400 km/h. Brzmi kosmicznie.

Elon Musk jednak nie chce poprzestać na takich osiągach, choć i to już jest nie lada wyczyn . Ma w planach wyposażenie nowego modelu marki Tesla w technologię umożliwiającą oderwanie się pojazdu od ziemi. Amerykanin planuje, żeby nowy samochód marki Tesla właśnie w taki sposób się przemieszczał. Jednak w ograniczonym zakresie. Jak wspomina Elon Musk wciąż dużym wyzwaniem jest jednak zaprojektowanie tego rodzaju przemieszczania się w taki sposób, aby było ono w pełni bezpieczne dla ludzi, zwierząt i innych obiektów. Nikt przecież nie chce, aby innowacyjna funkcja powodowała nowe wypadki.

Tesla Roadster 2, projekt od kuchni

W standardzie samochód ma mieć 4 miejsca siedzące. Jednak, jeśli klient zdecyduje się dokupić do tego modelu tak zwany pakiet kosmiczny - SpaceX Option Package miejsca będą już tylko 2. W przypadku wyposażenia auta w tę dodatkową opcje, tylne siedzenia zostaną zastąpione przez zbiorniki ze sprężonym gazem, które mają byś źródłem zasilania dla silników odrzutowych. Powietrze to będzie przekazywane do specjalnie zaprojektowanych dysz. Z kolei kierowca będzie kierując Teslą Roadster 2 sterował przepływem powietrza przez te dysze. Tak twierdzi Elon Musk.

Tesla Roadster wnętrze

Prognozowany zasięg modelu Tesla Roadster 2 według Elona Muska to około 1000 km i to na jednym ładowaniu. Z bardziej przyziemnych danych warto przypomnieć, że samochód będzie wyposażony w napęd na 4 koła. Spekulowana cena tego dziwnego pojazdu to około 200 000 dolarów. Nie jest to mało, ale biorąc pod uwagę możliwości takiego wehikułu i porównując go do normalnych sportowych aut to jest to wręcz cena promocyjna.

Jeśli kierowca będzie chciał przyspieszać, Tesla Roadster 2 uruchomi dysze znajdujące się z tyłu auta. Za unoszenie samochodu nad ziemią odpowiedzialne będą dysze zamocowane do podwozia pojazdu. Brzmi to jak wyjęte żywcem z filmów Science Fiction. Z jednej strony wydaje się nierealne, ale znając upór i determinację Elona Muska i ten pomysł może udać mu się skrystalizować już za kilka lat. Amerykanin przewiduje też, że za 5 lat będzie można polecieć na Marsa.

Tesla Roadster tył

Tesla Roadster 2 to model, który już zdążyliśmy poznać w listopadzie 2017 roku. Właśnie wtedy miał swoją pierwszą oficjalną premierę. Jednak o pomyśle wyposażenia auta w zestaw do unoszenia się nad ziemią dowiadujemy się dopiero teraz. Jego produkcja ma ruszyć jeszcze w 2021 roku. To dość ambitne plany, biorąc pod uwagę fakt, że pandemia jeszcze się nie zakończyła i nie wiadomo jak potoczą się dalsze losy światowych gospodarek. Z drugiej strony, na drogie zabawki zawsze będzie popyt, nawet w trakcie najgorszego kryzysu. Miliarderzy czy milionerzy są odpowiednio przygotowani , nawet na tak zwane ,,chude'' lata. Elon Musk ma do takich spraw intuicję.

Czytaj dalej