Elon Musk wypowiedział się na temat przyszłości internetu Starlink

23 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Nauka
Elon Musk
Źródło: Elon Musk

Elon Musk zdradził kilka szczegółów na temat przyszłośći internetu Starlink oraz rozwoju tej usługi. Obecnie z internetu satelitarnego SpaceX korzysta nawet ponad 10 tysięcy osób.

Liczba osób korzystających z usługi będzie oczywiście sukcesywnie rosła. Musk zapowiada, że prędkość oferowanego przez niego internetu również w najbliższych miesiącach będzie o wiele szybsza. Na postępy będziemy musieli jednak troszkę poczekać.

Elon Musk ma ambitne plany dot. Starlinku

Starlink

Obecnie usługa beta internetu satelitarnego oferuje użytkownikom na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Kanady prędkość na poziomie około 100 Mb/s. Jeszcze w tym roku prędkość ta ma wzrosnąć do nawet 300 Mb/s, co oznaczałoby jak łatwo wyliczyć, potrojenie obecnej prędkości. W tym roku Starlink doczeka się również kolejnych ulepszeń związanych z opóźnieniami przesyłania danych, które zostaną zmniejszone do około 20 milisekund. Będzie to rozwiązanie dwa razy szybsze od obecnie działającego systemu.

Elon Musk przyznał, że do końca bieżącego roku SpaceX będzie mogło umieścić na orbicie Ziemi taką liczbę satelitów, która zapewni dostateczny zasięg większości mieszkańców naszej planety. Ziemia ma być w pełni pokryta sygnałem od Starlink już w 2022 roku.

Starlink to świetna opcja dla mieszkańców wsi i mniejszych miast

W ostatnim czasie na światło dzienne wyszły przewidywane polskie ceny usługi Starlink i trzeba przyznać, że nie są one małe. Wiadomo jednak, że dla osób, które mieszkają na wsiach lub poza dużymi miastami, Starlink może być świetną alternatywą, na którą warto będzie wyłożyć trochę grosza. Według najnowszych szacunków Starlink będzie mógł wygenerować około 50 miliardów dolarów rocznego przychodu.

Czytaj dalej