Electronic Arts zrobi grę dla samoodtwarzających się meczów AI

2 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Electronic Arts
Źródło: marketingprzykawie.pl

Najnowszy patent Electronic Arts wprowadza system, który pozwala na samodzielne rozgrywanie meczów do linii mobilnych gier sportowych. Nowy patent Electronic Arts będzie sprawiał, że sterowane przez Sztuczną Inteligencję, samodzielnie rozgrywające się mecze w mobilnych grach sportowych mogą być nadchodzącą funkcją. Ten patent jest następstwem wielu patentów, które EA zgłosiła w ciągu ostatniego miesiąca, a każdy z nich wydaje się dotyczyć innych aspektów innowacji w istniejących franczyzach wydawcy i przyszłych tytułach.

Poza samoodtwarzającymi się meczami, złożono patenty na zmianę reklam w grze, postępy w animacji twarzy i wyeliminowanie potrzeby ekranów startowych. Electronic Arts to firma powszechnie znana z wielu antykonsumenckich praktyk. EA Sports uważane jest bowiem za jedną z najmniej lubianych firm w Ameryce i na świecie. Ponadto, firma jest uwikłana w pozwy zbiorowe dotyczące stosowania loot boxów w swoich grach.

Czym będzie nowy patent?

Game Rant donosi, że nowy patent pozwala na system, który ma zostać wdrożony w mobilnych grach sportowych od Electronic Arts. System ten będzie podobny do tego z symulacji Maddena i umożliwi graczom przejście do części meczu, w których gracz może działać, gdy uzna to za konieczne.

Mobilne urządzenia komputerowe, takie jak smartfony i tablety, coraz częściej stają się podstawowymi urządzeniami komputerowymi dla wielu użytkowników. Jednakże czas trwania pojedynczego meczu w sportowych grach wideo jest zazwyczaj zbyt długi, aby można było normalnie korzystać z mobilnego urządzenia komputerowego. Ponadto, czas trwania pojedynczej gry jest zazwyczaj zbyt długi, aby użytkownik mógł grać przeciwko innemu użytkownikowi, który również gra przy użyciu mobilnego urządzenia komputerowego.

Electronic Arts

Podsumowując, mobilne gry sportowe wymagają zbyt długiego czasu na ukończenie, aby gracze mogli to zrobić w akceptowalnym czasie. Nowy patent pozwoli graczom na szybsze ukończenie gry bez utraty zdolności do interakcji w grze.

EA Sports nie budzi sympatii graczy

Skargi przeciwko EA i jej praktykom nie są niczym nowym dla graczy. Debaty nad reklamami w grach, motywowane loot boxy, gry pay-to-win i ogólne złe zarządzanie Gwiezdnymi Wojnami są synonimami Electronic Arts. Jednakże nowe patenty mogą wskazywać na to, że EA próbuje ponownie wprowadzać innowacje i słuchać swoich fanów. Inne przykłady to inicjatywa EA Originals, która wspiera oryginalne IP z mniejszymi, niezależnymi studiami, oraz powrót serii College Football.

Mając jednak w pamięci ostatnie lata należy zachować sporą dozę sceptyzmu. Bardzo możliwe, że na zaimplementowanie nowych patentów gracze poczekają jeszcze miesiące albo nawet i lata.

Electronic Arts

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Co wiemy o The Sims 5?
W grze Doom pojawi się żeńska postać?
Czy praca w grze wideo może być zbyt realna? GTA RP pokazuje, że tak

Czytaj dalej