Disney wykupił ogromne udziały w Epic Games. Planuje stworzenie nowego uniwersum Fortnite

Disney wykupił udziały w Epic Games o gigantycznej wartości 1,5 miliarda dolarów. To studio odpowiedzialne za takie hitowe produkcje jak Fortnite czy Rocket League. Gigant serwisów streamingowych planuje stworzyć „ekspansywne” uniwersum. Znajdą się w nim postacie z filmów Disneya, Pixara, Marvela, Star Wars oraz Avatara. 

Disney wykupił ogromne udziały w Epic Games. Planuje stworzenie nowego uniwersum Fortnite
Podaj dalej

Disney łączy siły z Epic Games

fortnite-disney-plus
fot. Fortnite

Disney wykupił udziały w Epic Games o wartości 1,5 miliarda dolarów. Dziś ogłosił także plany stworzenia „ekspansywnego” nowego uniwersum, które będzie niejako współpracować z popularną grą online Fortnite. Uniwersum będzie zawierać postacie z filmów Disneya, Pixara, Marvela, Star Wars, Avatara i innych marek należących do Disneya. Jednakże, będzie to współpraca na nowym poziomie.

Informację tę podał dyrektor generalny Disney, Bob Iger: – Nasza nowa ekscytująca współpraca z Epic Games połączy ukochane marki i franczyzy Disneya z niezwykle popularną grą Fortnite w nowym, transformacyjnym uniwersum gier i rozrywki. To oznacza największe w historii wejście Disneya w świat gier. Zaoferuje znaczące możliwości wzrostu i ekspansji. Nie możemy doczekać się, aż fani poznają historie i światy Disneya, które kochają, w nowy, przełomowy sposób. 

Współpraca na zupełnie nowym poziomie

fortnite-disney-plus
fot. Fortnite

Jednakże, w tym miejscu warto wspomnieć, że Disney i Epic Games współpracują przy grze Fortnite od dłuższego czasu. Dużą popularnością w grze cieszą się postaci i skórki Marvela czy Star Wars. Grając w popularną grę możemy wcielić się m. in. w lorda Sithów, Dartha Maula. Co więcej, wydarzenia na żywo z gry, takie jak Marvel Nexus War z Galactus przyciągają jednocześnie ponad 15 milionów graczy.

Tim Sweeney, dyrektor generalny i założyciel Epic Games dodał: – Disney był jedną z pierwszych firm, które uwierzyły w potencjał połączenia swoich światów z naszym Fortnite i korzystają z silnika Unreal Engine w całym swoim portfolio. Teraz współpracujemy nad czymś zupełnie nowym, aby zbudować trwały, otwarty i interoperacyjne ekosystem, który zjednoczy społeczności Disneya i Fortnite.

Dyrektor Disneya ogłosił dziś także, że na platformę streamingową wkrótce trafi film z koncertu Taylor Swift zatytułowany The Eras. 

Przeczytaj również