Czy praca w grze wideo może być zbyt realna? GTA RP pokazuje, że tak

2 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
GTA
Źródło: apkpure.com

Obecne gry wideo w coraz większym stopniu nawiązują do życia realnego. Tak zwany realizm w grach komputerowych na przestrzeni lat nabierał coraz to nowszych kształtów. Obecnie można jednak stwierdzić, że poziom realizmu jaki prezentują najnowsze produkcje stoi na naprawdę wysokim poziomie. Czy rzeczywistość zawarta w grach wideo może okazać się jednak zbyt przytłaczająca? Przykład z GTA RP pokazuje, że jest to możliwe.

Streamer z platformy Twitch o nicku "sodapoppin" ostatnimi czasy zapowiedział, że odchodzi z odradzającej się sceny gier role play zawartej w Grand Theft Auto 5. Użytkownik ten jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych osób transmitujących swoją rozgrywkę z serii GTA. Sodapoppin posiada bowiem 6,2 miliona obserwujących swój profil w serwisie Twitch.

Wykreowana postać odchodzi na emeryturę

GTA RP (role play) polega na utworzeniu swojej własnej postaci i odgrywaniu poszczególnych ról wraz z innymi graczami na konkretnym serwerze. Sodapoppin stwierdził ostatnio, że odchodzi na emeryturę ze swoją długoletnią postacią czyli Kevinem Whipaloo. Koncepcja, na której opiera się Kevin, jest wyjątkowa.
GTA

Kevin Whipaloo jest menedżerem restauracji, kasyna a także winnicy. który przypadkiem wplątuje się w różnego rodzaju kryminalne perypetie. Niedawno spotkał Solid Snake'a i prawie został opanowany przez kosmitę, ponieważ jak już przyzwyczaiło swoich graczy Rockstar Games, pomimo wszystkich problematycznych wcieleń i dramatów, nie można winić GTA RP za to, że jest przewidywalne.

Odwzorowanie rzeczywistości zaczęło przytłaczać

Streamer podczas ostatniej swojej transmisji powiedział, że obecne miejsce, w którym znajdowała się jego postać czyli Kevin było prawdziwą pracą. Mimo, że to tylko gra komputerowa to w świecie Kevina Whipaloo funckjonował podział hierarchiczny na pracowników, szefów itd. To zaczęło przytłaczać streamera i jego postać.

Jest to niezwykle przewrotne szczególnie w przypadku osoby, która wzbogaciła się dzięki rezygnacji z tradycyjnej pracy na rzecz gier wideo, przypadkowo pogrążając się w życiu tradycyjnej pracy. Ale streaming, przy wszystkich swoich zaletach, jest również wyczerpującą pracą, aczkolwiek taką, w której wielkie nazwiska dostają o wiele więcej możliwości i przywilejów niż ci, którzy pracują na etacie.
GTA

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Co wiemy o The Sims 5?
W grze Doom pojawi się żeńska postać?
GTA 5 pojawi się na next-genach w tym roku

Czytaj dalej