Co wiemy o The Sims 5?

25 Luty 2021 | Jakub Barabasz | Gry
The Sims
Źródło: pcworld.pl

Jak wiadomo już od kilku miesięcy, kolejna odsłona serii The Sims jest już w przygotowaniu. Od premiery ostatniej części cyklu minęło już ponad 6 lat. Czego możemy spodziewać się po nowej odsłonie The Sims i czy twórcy planują zaskoczyć graczy wieloma nowościami?

Nie da się ukryć, że The Sims 4 wciąż żyje i ma się dobrze dzięki rozszerzeniom. Biorąc pod uwagę, że od premiery minęło już ponad sześć lat, to naturalne, że fani są ciekawi, co zaplanowali twórcy względem nowej generacji konsol. Niestety, na chwilę obecną nie znamy zbyt wielu konkretów dotyczących The Sims 5. Zebraliśmy jednak najnowsze informacje i plotki na temat gry.

The Sims

Kiedy premiera gry?

Producenci gry twierdzą, że nowa odsłona cyklu jest obecnie w fazie koncepcyjnej. Mając to na uwadze, prawdopodobnie nie powinniśmy spodziewać, się zobaczyć The Sims 5 w najbliższym czasie. Pamiętajmy, że przerwa pomiędzy kolejnymi odsłonami The Sims była bardzo długa. The Sims 3 ukazało się w 2009 roku, po czym The Sims 4 zostało wydane w 2014 roku. Oznacza to, że jest to najdłuższy okres, jaki kiedykolwiek upłynął bez nowej gry z serii The Sims.

The Sims 4 cały czas przechodzi jeszcze swój cykl życia i dostaje coraz to nowsze aktualizacje. Najnowsze z nich nosi nazwę "Snowy Escape" i zostało wydane w listopadzie 2020 roku. Niewykluczone jest, że w 2021 roku Maxis wraz z EA wyda jeszcze kolejne rozszerzenia.

The Sims

Jaki będzie gameplay w The Sims 5?

Dotychczas nie pojawił się jeszcze żaden zwiastun gry. Jeśli chodzi o rozgrywkę, możemy się spodziewać, że The Sims 5 będzie podobne do poprzednich odsłon, bez względu na to, jak będzie wyglądać. Na pewno zostaną codziennie potrzeby i zmieniające się emocje, o które będziemy musieli zadbać. Rozgrywka w Simsach pozostała stosunkowo niezmieniona przez cały okres jej istnienia i zapewne ten stan rzeczy utrzyma się również w piątej części cyklu.

Multiplayer

Dodanie trybu multiplayer do gry The Sims 5 było tematem wielokrotnie poruszanym na forach takich ja np. Reddit. Większość społeczności pozostawała jednak obojętna na tę zmianę. W tym miejscu warto zaznaczyć, że tryb ten funkcjonuje już w grze The Sims 4 i pozwala ludziom dzielić się swoimi postaciami. Producenci zapytani o tę kwestię powiedzieli, że nowe Simsy mogą zawierać elementy singleplayer i multiplayer. Mogą znaleźć się tam również elementy z The Sims Online.

The Sims

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Gry 2021 - lista najlepszych premier ze stycznia i lutego
W grze Doom pojawi się żeńska postać?
The Shore i Breathedge czyli premiery gier z drugiej połowy lutego

Czytaj dalej