Co warto zobaczyć w kinie? Filmowe premiery (1-7 marca)

1 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
filmowe premiery
Źródło: piqsels.com

W lutym rząd poluzował niektóre z panujących obostrzeń. Dzięki nowym rozporządzeniom widzowie mogą w reżimie sanitarnym powrócić na sale kinowe. Czy w najbliższym czasie czekają na nich ciekawe premiery? Poniżej przedstawiamy najnowsze filmowe premiery, które będą miały miejsce w pierwszym tygodniu marca na terenie Polski. Z pewnością każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Co w duszy gra

"Co w duszy gra" to animowany komediowo-przygodowy film przygotowany przez studia Walt Disney oraz Pixar Animation. W produkcji możemy śledzić los Joe Gardnera, czyli ucznia gimnazjum prowadzącego swój własny zespół muzyczny. Główny bohater pasjonuje się jazzem. Joe w trakcie filmu przeżywa jednak kryzys, który towarzyszy również innym artystom. Dochodzi on bowiem do wniosku, że będzie mu bardzo trudno spełnić swoje marzenie i w pełni poświęcić się muzyce. Wtedy w głowie bohatera pojawiają się myśli i pytania w stylu "Jaki jest cel mojego życia" i "co ja właściwie robię na tym świecie". Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności jego marzenie staje się jednak bliskie spełnienia. Produkcja ta swoją premierę miała w 2020 roku, jednak teraz pojawia się również w Polsce. Film "Co w duszy gra" zdobył 7 nagród w tym 2 Złote Globy.

Do polskiej wersji językowej swojego głosu min. użyczyli:

 • Tomasz Kot
 • Joanna Koroniewska
 • Paweł Domagała
 • Igor Kwiatkowski
 • Wojciech Mann
 • Marek Niedźwiecki
 • Hieronim Wrona
 • Piotr Kędzierski
 • Igor Herbut

Co w duszy gra

Obiecująca. Młoda. Kobieta.

Ten podchodzący pod thriller dramat kryminalny opowiada historię Casandry Thomas. Tragiczne wydarzenia w jej życiu sprawiły, że ta młoda i obiecująca kobieta przekreśliły jej przyszłość. Życie głównej bohaterki jest zupełnie inne, niż wygląda na zewnątrz. Niespodziewane spotkanie sprawia jednak, że Casandra staje przed szansą rozliczenia się z przeszłością i decyduje się ją wykorzystać. Film w reżyserii Emerald Fennel był nominowany, do ponad 30 nagród, z czego zdobył 5 statuetek w tym dwie prestiżowe Satelity.

W głównych rolach zobaczymy takich aktorów jak: Carey Mulligan, Bo Burnham, Laverne Cox, Clancy Brown, Jennifer Coolidge, Alison Brie, a także Christopher Mintz-Plasse.

Obiecująca młoda kobieta

Raya i ostatni smok

Pierwszy tydzień marca będzie obfitował w jeszcze jedną premierę wprost ze studia Walt Disney. "Raya i ostatni smok" to produkcja, która swoją światową, jak i polską premierę odbędzie 5 marca. Ten animowany film opowiadać będzie o przygodach wojowniczki o imieniu Raya. Dziewczyna ta spróbuje odnaleźć ostatniego przedstawiciela wymarłego już gatunku smoków. Wszystko po to, aby w jej podupadłym już świecie znów powróciło światło i nadzieja.

Raya i ostatni smok

Sound of Metal

Dramat w reżyserii Dariusa Mardera opowiada o losach pary, która wspólnie koncertuje. Ruben to perkusista zespołu natomiast jego partnerka Lu to utalentowana wokalistka. Ich marzeniem jest wydanie swojej debiutanckiej płyty. Staje się to możliwe, gdy para wraz z zespołem rusza w trasę koncertową po kraju. Niestety, ale perkusista Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. Jego partnerka Lu postanawia pomóc mu za wszelką cenę.

Główne role w filmie należą do aktorów takich jak: Riz Ahmed, Olivia Cooke, Paul Raci, Mathieu Amalric i Lauren Ridloff. Film swoją światową premierę miał w roku 2019 jednak do Polski trafi właśnie w pierwszym tygodniu marca 2021.

Sound of Metal

Zabij to i wyjedź z tego miasta

Na koniec propozycja wprost z polskiego studia. "Zabij to i wyjedź z tego miasta" to animowana opowieść, w której główny bohater traci swoich bliskich. W rozpaczy po ich śmierci zaczyna ukrywać się w krainie swoich wspomnień. Z czasem miasto to rozwija się i rozrasta w jego wyobraźni. Pewnego dnia do fikcyjnego miasta przybywają idole znani z literatury i kreskówek. Główny bohater, widząc ich podstarzałe sylwetki, dochodzi do wniosku, że wieczna młodość nie istnieje. Wtedy też postanawia wrócić do życia realnego.

W produkcji swojego głosu użyczyli czołowi polscy aktorzy w tym:

 • Krystyna Janda
 • Andrzej Wajda
 • Marek Kondrat
 • Daniel Olbrychski
 • Maja Ostaszewska
 • Andrzej Chyra
 • Małgorzata Kożuchowska

Zabij to i wyjedź z tego miasta

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Nowe polskie seriale w TV. Premiery seriali 2021 (lista 1-7 marzec)
Nowe zagraniczne seriale w TV. Premiery seriali 2021 (lista 1-7 marzec)

Czytaj dalej