Claire i Leon w obsadzie animowanego serialu Resident Evil na Netflix

12 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Resident Evil Infinite Darkness - horror
Źródło: relyonhorror.com

Resident Evil: Infinite Darkness to serial animowany, który pojawi się na Netflixie w 2021 roku. W najnowszej produkcji ponownie zobaczymy aktorów, którzy portretowali Leona Kennedy'ego i Claire Redfield. Kiedy możemy spodziewać się premiery nowej netflixowej produkcji? O tym wszystkim piszemy w poniższym artykule.

Powrót aktorów znanych z remake'u Resident Evil 2

Netflix ujawnił, że jego nadchodzący serial animowany Resident Evil: Infinite Darkness przywróci aktorów, którzy portretowali Leona Kennedy'ego i Claire Redfield w remake'u Resident Evil 2 z 2019 roku. Mamy również nowy plakat serialu, który przedstawia Leona i Clair na tle upiornego tła zombie zbliżających się do Białego Domu w Waszyngtonie, który będzie głównym miejscem rozgrywania się akcji serialu.

Netflix podał też znacznie bardziej szczegółowe streszczenie Resident Evil: Infinite Darkness. Akcja rozgrywa się w 2006 roku, kilka lat po wydarzeniach z Resident Evil 4, a Leon Kennedy podejmuje pracę przy badaniu naruszenia poufnych informacji w Białym Domu. Oczywiście wkrótce sprawy przybierają obrót w kierunku nieumarłych i ostatecznie ścieżki Leona i Claire splatają się.

Resident Evil: Infinite Darkness - horror

Pełne streszczenie serialu

W 2006 roku w sieci Białego Domu znaleziono ślady niewłaściwego dostępu do tajnych prezydenckich akt. Amerykański agent federalny Leon S. Kennedy jest w grupie zaproszonej do Białego Domu, aby zbadać ten incydent, ale kiedy nagle gasną światła, Leon i drużyna SWAT są zmuszeni do zlikwidowania hordy tajemniczych zombie. Tymczasem pracownica TerraSave, Claire Redfield, natrafia na tajemniczy obraz narysowany przez młodego człowieka w kraju, który odwiedziła, udzielając wsparcia uchodźcom.

Nawiedzona przez ten rysunek, który wydaje się być ofiarą infekcji wirusowej, Claire rozpoczyna własne śledztwo. Następnego ranka Claire odwiedza Biały Dom, by poprosić o budowę ośrodka pomocy społecznej. Tam spotyka się z Leonem i korzysta z okazji, by pokazać mu rysunek chłopca. Leon wydaje się realizować jakiś związek między epidemią zombie w Białym Domu i dziwny rysunek, ale mówi Claire, że nie ma związku i pozostawia. Z czasem te dwie epidemie zombie w odległych krajach prowadzą do wydarzeń, które wstrząsają narodem do samego rdzenia.

Resident Evil: Infinite Darkness - horror

Netflix nie ujawnił jeszcze daty premiery Resident Evil: Infinite Darkness, ale wiemy, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Jest to oczywiście dodatek do serialu live-action Resident Evil, który Netflix ujawnił w sierpniu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Gracze Dota 2 zebrali ponad 25 tysięcy dolarów, aby naprawić samouczek
Dlaczego Amazon dołączył do walki o prawa do transmisji NFL?
Twierdza: Władcy Wojny - nowa odsłona znanej strategicznej gry

Czytaj dalej