Checks - nowa funkcja dla twórców YouTube.

20 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
YouTube Cheks internet social media
Źródło: pixabay.com

Nowa funkcja YouTube Checks pozwoli twórcom modyfikować swoje treści przed publikacją i uniknąć naruszenia praw autorskich. Jak dokładnie działa ta funkcja?

YouTube usprawnia politykę dotyczącą praw autorskich

YouTube wprowadza nową funkcję w YouTube Studio dla komputerów stacjonarnych, która sprawdza, czy nie doszło do naruszenia praw autorskich, gdy użytkownik przesyła film na platformie udostępniania wideo. Aby zarabiać pieniądze na swoich filmach na YouTube, trzeba ściśle przestrzegać praw autorskich.

Platforma udostępniania wideo, wraz z właścicielami praw autorskich, aktywnie sprawdza pod kątem naruszeń praw, które mogą prowadzić do ściągnięcia filmu lub nawet zablokowania kanału. YouTube będzie teraz mogło sprawdzić stan naruszeń praw autorskich przed publikacją wideo. Wszystko to w celu uniknięcia późniejszych roszczeń. W YouTube Studio pojawił się również licznik subskrybentów w czasie rzeczywistym, co jest kolejną nowością, ponieważ do tej pory twórcy na platformie YouTube mogli śledzić jedynie wyświetlenia w czasie rzeczywistym.

YouTube Cheks nowa funkcja internet social media

Nowa funkcja Checks

Nowa funkcja Checks, jak sama nazwa wskazuje, sprawdza, czy nie ma żadnych treści chronionych prawem autorskim, które są przesyłane na platformie udostępniania wideo Google'a, zanim wideo zostanie przesłane. Wykorzystuje ona system YouTube's Content ID, który skanuje treści w bazie danych praw autorskich i raportuje, jeśli coś zostanie znalezione. System ten będzie sprawdzał pod kątem naruszeń praw autorskich, zanim wideo zostanie przesłane, a nie po dając twórcom szansę na dokonanie zmian w treści przed jej publikacją.

YouTube potwierdził wprowadzenie funkcji Checks na stronie wsparcia. System ten prawdopodobnie nie rozwiąże całego problemu naruszenia praw autorskich, ale na pewno jest to krok naprzód w zmniejszaniu liczby tego typu problemów. Jednakże nawet jeśli system oznaczy treści jako naruszające prawa autorskie, właściciele praw autorskich mogą nadal oznaczać treści po ich przesłaniu, co prawdopodobnie nie wpłynie na copyright trolling w przyszłości. Pomoże jednak twórcom usunąć wszelkie dane objęte prawami autorskimi z ich treści, aby zmniejszyć ryzyko otrzymania copyright strike'a lub demonetyzacji.

YouTube Cheks nowa funkcja internet social media

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Facebook zmienia zasady działania grup!
Netflix rozpoczął produkcję nowego wysokobudżetowego filmu
The Walking Dead na urządzeniach mobilnych? Nowa gra już zapowiedziana!
Nauka znalazła sposób na nadciśnienie? Z pomocą przyszły...żyrafy

Czytaj dalej