Chcesz porozmawiać z celebrytami? Dołącz do Clubhouse!

22 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Internet
Clubhouse
Źródło: Clubhouse

Clubhouse w ostatnim czasie błyskawicznie się rozwija, mimo elitarnego charakteru aplikacji. Aby dołączyć do Clubhouse musisz być co prawda zaproszony, ale jeśli już się tam dostaniesz, to będziesz mógł porozmawiać z wieloma celebrytami.

Czym jednak jest Clubhouse? Jest to sieć społecznościowa, która na rynku pojawiła się w 2020 roku. Od tego czasu aplikacja została pobrana już przez ponad 8 milionów osób! Jej jedyną wadą, dosyć znaczącą, jest fakt, że jest ona dostępna tylko i wyłącznie dla użytkowników iPhone'ów, co z pewnością spowolniło nieco jej rozwój.

Clubhouse to prawdziwy hit, jeśli chodzi o media społecznościowe

Clubhouse

W przeciwieństwie do innych serwisów społecznościowych, w Clubhouse nie da się pisać wiadomości tekstowych. Aplikacja służy do przeprowadzania rozmów głosowych na żywo. Warto dodać, że nie ma możliwości ich nagrywania, ponieważ rozmowy nie są rejestrowane.

Aplikacja uchodzi za elitarną z powodu trudnego dostępu do niej i małego zestawu opcji. Z Clubhouse korzystają tacy celebryci jak Kanye West, Jared Leto, MC Hammer, Lindsay Lohan, Mark Zuckerberg czy Elon Musk. Szacuje się, że dziennie z aplikacji korzysta około 2 miliony osób.

Pandemia z pewnością pomogła aplikacji

Aplikacja ruszyła podczas pandemii, co również miało spory wpływ na rozwinięcie jej działania. Użytkownicy w Clubhouse mogą skorzystać m.in. z klubów dyskusyjnych, które nie są ograniczone tematycznie. Dla wielu użytkowników taka aplikacja jest jedyną możliwością na rozmowę ze swoimi idolami. W dowolnym momencie można bowiem dołączyć do dyskusji, w której uczestniczy np. chociażby Elon Musk czy Oprah Winfrey.

Czytaj dalej