CD Projekt Red ujawnił szczegóły kolejnej dużej łatki do Cyberpunk 2077

20 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Cyberpunk 2077 cd projekt red gra komputerowa
Źródło: gamebyte.com

CD Projekt Red szczegółowo opisał niektóre zmiany i ulepszenia, których gracze powinni spodziewać się po drugiej dużej aktualizacji Cyberpunk 2077: Patch 1.2. Po tym jak CD Projekt Red został zmuszony do opóźnienia patcha 1.2 po cyberataku w lutym 2021 roku, opublikował aktualizację na oficjalnej stronie Cyberpunka. W formie raportu z Night City's N54 News, post obejmuje trzy główne obszary, w których wprowadzono ulepszenia: reakcja policji, kontrola pojazdów i wiązanie kluczy.

Redzi poprawią policję oraz system jazdy

Wraz z wydaniem patcha 1.2 gracze przekonają się, że policja w Night City nie będzie już tak szybko pojawiać się na miejscu popełnienia przestępstwa. Według CD Projekt Red, służby porządkowe nie będą się teraz pojawiać za plecami graczy, co stworzy wrażenie, że dotarcie policji na miejsce zbrodni po jej zgłoszeniu zajmie trochę czasu. Do gry dodano także nową jednostkę dronów.

Jeśli chodzi o jazdę, gracze powinni zauważyć poprawę w kontroli i płynności. Po otrzymaniu informacji zwrotnych na temat problemów ze sterowaniem, szczególnie od graczy używających klawiatur na PC lub korzystających z platform o niższej liczbie klatek na sekundę, CD Projekt Red stwierdził, że przy niższej liczbie klatek na sekundę nasze samochody były trudniejsze do opanowania. W rezultacie deweloper dodał suwak Steering Sensitivity Slider pozwalający na spowolnienie prędkości kierowania dla wszystkich pojazdów i wszystkich urządzeń wejściowych, bez wpływu na maksymalny promień skrętu.

Cyberpunk 2077 cd projekt red gra wideo

Utykające samochody oraz większa kontrola nad przypisaniami do klawiatury

Aby rozwiązać problem samochodów, które losowo utknęły na obiektach otoczenia w Night City, dodana zostanie również funkcja "Unstuck". Dzięki niej gracze będą mogli przytrzymać pedał gazu i kołysać swoim pojazdem do przodu i do tyłu, a także obracać go w lewo i w prawo, aby się uwolnić. Gracze zyskają również większą kontrolę nad przypisaniami do klawiatury. Gracze nadal będą mogli wykonywać uniki poprzez dwukrotne naciśnięcie klawisza Crouch, a ogólnie rzecz biorąc, bardziej realne powinno być przeniesienie przypisań "WASD" na klawiaturę. Pozostałe problemy związane z bindowaniem powinny zostać naprawione w nadchodzących łatkach.

Kiedy wyjdzie Patch?

W chwili obecnej Patch 1. 2 do Cyberpunk 2077 wciąż nie ma daty premiery i nie wiadomo jak duża będzie to aktualizacja pod względem rozmiaru do pobrania. Kiedy jej wydanie zostało początkowo opóźnione z lutego, CD Projekt Red zapowiedział, że celuje w drugą połowę marca, więc jest bardzo prawdopodobne, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo, aby zobaczyć ją wdrożoną.

Cyberpunk 2077 cd projekt red gra wideo

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Kolejna grupa oszustów zbanowana w Call of Duty
Epic Games Store daje graczom kolejną grę za darmo
Kolejna aktualizacja PUBG. Co zmieni się tym razem?

Czytaj dalej