Bill Gates woli Androida od iOSa. Wyjaśnił dlaczego

27 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Sprzęt
Bill Gates
Źródło: Bill Gates

Ile ludzi, tyle opinii - tak najlepiej podsumować walkę pomiędzy Androidem a iOSem. Bill Gates przyznał jednak, że jest zwolennikiem Androida. Dlaczego?

Informacja o preferowanym przez Billa Gatesa systemie operacyjnym została ujawniona podczas spotkania na Clubhouse. Jeden z dziennikarzy New York Times zapytał Gatesa o to, który system woli. Założyciel Microsoftu jednoznacznie przyznał, że mimo iż często używa iPhone'a, to jego podstawowym telefonem jest urządzenie z Androidem.

Bill Gates woli Androida

Bill Gates

- Niektórzy producenci Androida preinstalują oprogramowanie firmy Microsoft, co ułatwia używanie telefonów. Są bardziej elastyczni w kwestii tego, jak oprogramowanie ma współgrać z systemem operacyjnym. Wielu moich przyjaciół ma iPhone'a, więc nie ma tutaj żadnego fanatyzmu - przyznał Gates w rozmowie na Clubhouse.

Cała rozmowa Gatesa na temat Androida na Clubhouse była dosyć zabawna, bowiem ta aplikacja działa jak na razie tylko na smartfony z zainstalowanym iOSem. Twórca Clubhouse dołączył jednak w pewnym momencie do pokoju i przyznał, że aplikacja na Androida jest już na finiszu i niedługo będzie dostępna w sklepie Google Play.

Wszystko to tak naprawdę kwestia preferencji

Android

I o ile Bill Gates przyznał się faktycznie, że woli Androida, to jednak mimo wszystko nie ma co traktować tego stwierdzenia jako wyrocznię. Producent Microsofta, podobnie zresztą jak my, ma swoje przyzwyczajenia i jest to całkowicie zrozumiałe. Wszystko tak naprawdę zależy od gustu i tego, czego oczekujemy od danego systemu operacyjnego.

Czytaj dalej