Beta trybu multiplayer Resident Evil Village rozpocznie się w kwietniu

23 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Resident Evil Re Verse survival horror gra wideo
Źródło: store.steampowered.com

Capcom poinformował na swojej stronie internetowej, w jaki sposób gracze mogą dołączyć do otwartej bety Resident Evil Re:Verse. Zaplanowana na 8 kwietnia, beta Re:Verse będzie dostępna do gry przez trzy dni na PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S, a także na PC poprzez Steam. Jak dołączyć do tego trybu?

Kolejne podejście Capcomu do trybu multiplayer

Tryb multiplayer w Resident Evil Village pozwala graczom przejąć kontrolę nad ulubionymi postaciami z serii i złoczyńcami w scenariuszach walki head-to-head. Assets są ponownie wykorzystane z istniejących gier RE Engine, ale wygląda na to, że może to być zabawny sposób na rozstrzygnięcie hipotetycznych pytań, kto by wygrał w walce tych bohaterów? Resident Evil Re:Verse wygląda na kolejne eksperymentalne podejście twórców do trybu wieloosobowego. Do remake'u Resident Evil 3 dołączony był tryb wieloosobowy Resistance, w którym czwórka ocalałych stawiała czoła sterowanemu przez gracza mastermindowi. Był to fajny pomysł, ale nie był zbyt długo wspierany przez Capcom i liczba graczy zmalała wkrótce po premierze.

Tylko 3 dni gry w betę

Otwarte beta testy Resident Evil Re:Verse odbędą się 8 kwietnia i potrwają do 11 kwietnia. Capcom zaznacza, że otwarta beta ma na celu przetestowanie systemu gry, balansu i serwerów.

Resident Evil survival horror gra wideo

W jaki sposób można dołączyć do otwartej bety gry?

Otwarta beta Resident Evil Re:Verse będzie dostępna dla każdego, kto posiada konsolę PlayStation 4, Xbox One albo komputer PC. Do dołączenia będzie potrzebne konto na Steam. Posiadacze next-genowych wersji konsol będą mogli pobrać i zagrać w wersję na PS4 lub Xbox One dzięki wstecznej kompatybilności. Otwarta beta będzie dostępna do pobrania już od 5 kwietnia, ale rozgrywka możliwa będzie dopiero 8 kwietnia.

Do dołączenia potrzebne będzie zarejestrowanie się w Capcom ID oraz połączenie konta z konsolą lub Steamem na PC. Po skonfigurowaniu Capcom ID należy przejść do sekcji External account links. Znajduje się ona na stronie swojego konta. Następnie należy wybrać swoją platformę i przygotować dane. Potem wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, które pojawią się na ekranie. W sytuacji, gdy uczestniczyłeś wcześniej w zamkniętych beta testach Resident Evil Re:Verse, Capcom zaznacza, że nie będziesz musiał ponownie pobierać klienta, abyś mógł wziąć udział w nadchodzącej otwartej becie.

Resident Evil survival horror gra wideo

Artykuły, które mogą Ci się spodobać:

Steam: Terraria osiągnęła sprzedaż na poziomie 35 milionów kopii
Polska postać w grze Tekken 7!
W sieci pojawiło się ponad 700 prototypów PlayStation 2

Czytaj dalej