Batman: Arkham Shadow tylko na Meta Quest 3. Gra zostanie pokazana na Summer Game Fest 2024

Jednym z głównych powodów, dla których trudno jest polecić zestaw VR Quest 3 za 500 dolarów w porównaniu z Quest 2 za 200 dolarów, jest brak ekskluzywnych tytułów, ponieważ większość gier musi obsługiwać oba modele. Oznacza to, że tak naprawdę nie poznaliśmy jeszcze mocy Quest 3, jednak to niebawem ma się zmienić. Twórca gogli do rozszerzonej rzeczywistości VR Quest – Meta, właśnie zapowiedziała Batman: Arkham Shadow, czyli grę, która będzie obsługiwana tylko przez najnowszy zestaw oznaczony jako „3” .

Batman: Arkham Shadow tylko na Meta Quest 3. Gra zostanie pokazana na Summer Game Fest 2024
Podaj dalej

Szczegóły na temat rozgrywki jak na razie nie zostały ujawnione, a w sieci pojawił się jedynie krótki i bardzo tajemniczy teaser, z którego w zasadzie nic nie wynika. A to z tego powodu, że twórcy w zwiastunie nie pokazali jakiejkolwiek rzeczywistej rozgrywki. Materiał zdradza jednak, że premiera na platformie Meta Quest 3 ma odbyć się pod koniec tego roku. Więcej informacji mamy dostać zaś już w czerwcu podczas wydarzenia Summer Game Fest 2024.

 

Co ciekawe, tytuł ten faktycznie osadzony jest w uniwersum Arkham , ale nie jest rozwijany przez Rocksteady Studios, jak było do tej pory. Batman: Arkham Shadow jest tworzony przez Oculus Studios i programistę pod pseudonimem Camouflaj, który stworzył zaskakująco wspaniałe doświadczenie immersyjne w Iron Man VR.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy Batman pojawia się w VR. W 2016 roku Rocksteady wypuściło Batman: Arkham VR. Tytuł ten zebrał przeciętne oceny w recenzjach – krytykowano między innymi prostotę i krótką rozgrywkę (całą grę można było przejść w mniej niż godzinę).

 

Przeczytaj również