Assetto Corsa Competizione: GT2 Pack. Nowe DLC już dostępne dla graczy na konsolach

Zaledwie miesiąc po tym, jak pakiet DLC Assetto Corsa Competizione GT2 Pack pojawił się w wersji gry na PC, gracze na konsolach dziewiątej generacji równie będą mogli po niego sięgnąć. Nowy dodatek pojawił się do ściągnięcia 27 lutego zarówno dla posiadaczy PlayStation jak i Xbox. 

Assetto Corsa Competizione: GT2 Pack. Nowe DLC już dostępne dla graczy na konsolach
Podaj dalej

Assetto Corsa Competizione z nowym dodatkiem na konsole

assetto-corsa-competizione-
fot. ACC

To jeden z najszybszych przypadków, w których zawartość udostępniona w wersji na PC trafiła także na konsole. Mowa oczywiście o Assetto Corsa Competizione, której twórcy zawsze traktują graczy na komputerach z nieco większą uwagą. Do tej pory gracze na konsolach musieli czekać dwa do trzech miesięcy, aby otrzymać zawartość już dostępną na PC. 

Pakiet GT2 składa się z jednego nowego toru i sześciu samochodów klasy GT2. Choć można byłoby się spodziewać, że jest to klasa wyższa niż GT3, w rzeczywistości plasuje się pomiędzy GT3 a GT4. Zazwyczaj stanowi serię wspierającą inne wydarzenia takie jak GT World Challenge czy ADAC GT Masters. 

Samochody GT2 dostępne w Assetto Corsa Competizione mają większą moc niż pojazdy GT3 – aż do 700 koni mechanicznych. Mają jednak też mniejszą siłę docisku, dlatego są mniej zależne od aerodynamiki. Jest to klasa dla kierowców tzw. dżentelmenów. Co ciekawe, takimi samochodami ścigali się m. in. prezes SRO Stephane Ratel, czy dyrektor generalny Fanatec, Thomas Jackermeier.

assetto-corsa-competizione-
fot. ACC

Pełna lista pojazdów GT2 i tor Red Bull Ring

W tej kategorii homologowanych jest łącznie siedem samochodów. W skład nowego pakietu DLC wchodzą:

  • Audi R8 LMS GT2
  • KTM X-Bow GT2
  • Maserati MC20 GT2
  • Mercedes-AMG GT2
  • Porsche 911 GT2 RS Clubsport Evo
  • Porsche 935 2019
assetto-corsa-competizione-
fot. ACC

Nowe DLC to także dodatkowy tor, którym dość niespodziewanie jest Red Bull Ring. Co ciekawe, nie organizuje się na nim żadnych wydarzeń SRO, więc teoretycznie nie kwalifikował się do gry. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę kalendarz Fanatec GT2 European Series, znalazł się on w nim w latach 2022 i 2023. 

Nowy pakiet DLC na konsole został wyceniony na 81 złotych i jest już dostępny do zakupienia.

Przeczytaj również