Apple wyprodukuje jednak kolejnego iPhone'a mini? Wiele na to wskazuje

16 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Mobile
iPhone 12 mini
Źródło: Apple

Apple w tym roku postanowiło wydać na świat iPhone'a 12 mini. Mimo wielkich planów i ciekawej zapowiedzi, smartfon jak na razie nie sprzedaje się zbyt dobrze. Producent "jabłuszka" mimo tego spróbuje wypuścić na rynek jeszcze jednego małego smartfona. Mowa tutaj o iPhone 13 mini.

Od dłuższego czasu na świecie królują głównie smartfony przynajmniej 6-calowe. I mimo że w internecie nie brakuje opinii, w których fani domagają się wręcz powrotu małych telefonów, to jednak nie widać tego w podaży takich urządzeń. IPhone 12 mini, który wyszedł na świat na początku tego roku nie wzbudził zbyt wielkiego zainteresowania u wielu użytkowników.

Apple zastanawia się co poszło nie tak

iPhone 12 mini

Telefon ma wyświetlacz o przekątnej 5,4 cali i nawiązuje swoimi rozmiarami do modelu z początku drugiej dekady XXI wieku. Telefon był długo wyczekiwany przez wielu fanów Apple, jednak po wyjściu na rynek w ogóle tego nie widać w słupkach sprzedaży. Co zatem poszło nie tak?

Sprzedaż jest na tak niskim poziomie, że Apple rozważa wycofanie smartfona ze sprzedaży. Producent chciałby zaoszczędzić w ten sposób pieniądze, które mógłby zainwestować w inne modele, takie jak chociażby 12 Pro i 12 Pro Max.

Na rynku nie brakuje opinii, że głównym powodem niskiej sprzedawalności nowego iPhone jest zbyt duża cena. Zdaniem klientów smartfon o takich wymiarach powinien być znacznie tańszy. Oprócz tego na światło dzienne tuż po premierze wyszło kilka niedociągnięć, takich jak między innymi słaba bateria, co również miało wpływ na zainteresowanie tym produktem.

Czy Apple wypuści na świat iPhone 13 mini?

iPhone 12 mini

Wszystko wskazuje na to, że tak. Mimo że producent zamierza wycofać z rynku iPhone 12 mini, to mimo tego kolejny mały smartfon Apple, według nieoficjalnych plotek, ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku. Apple ma już nawet pomysły w jaki sposób podnieść sprzedaż tego urządzenia.

Niestety, producent nie ma na myśli spadku ceny. Mowa tutaj o wycofaniu z rynku modelu z serii SE, który zdaniem Apple ma negatywny wpływ na sprzedaż smartfonów z serii mini. Jakie funkcje znajdą się w iPhone 13 mini? Przede wszystkim ma zostać poprawiona wydajność baterii oraz możemy spodziewać się funkcji Always-On Display oraz powrotu Touch ID. Na więcej informacji odnośnie tego modelu musimy jednak jeszcze poczekać. My już teraz ostrzymy sobie zęby i czekamy z niecierpliwością na kolejne wieści z obozu Apple!

Czytaj dalej