Apple umieści w nowych iPhone'ach nowe modemy 5G

27 Luty 2021 | Sebastian Kaniewski | Internet
Apple
Źródło: Apple

Nowy iPhone 13 5G otrzyma modem marki Qualcomm, który usprawni system 5G. Dobry ruch ze strony Apple. Jak to dokładnie będzie wyglądać?

Wszystko wskazuje na to, że iPhone 13 5G otrzyma modemy marki Qualcomm. Apple tym samym wykorzysta układy Snapdragon X60, co pozwoli nowym "ajfonom" liczyć na usprawnienia dla 5G.

Apple nie zwalnia tempa

Apple

iPhone 13 5G to nowe smartfony Apple, które pojawią się na rynku jeszcze w tym roku. Za sprawą łączności z sieciami nowej generacji nowe smartfony mają zapewnić znacznie większe możliwości niż zeszłoroczne iPhone'y 12. Wszystko dzięki modemom firmy Qualcomm.

Najważniejszą i kluczową zmianą w nowych ajfonach będzie agregacja mmWave i Sub-6 GHz. Snapdragon X60 zapewni dzięki temu większe możliwości z zakresu połączeń w nowych smartfonach Apple. Spowoduje to również oszczędności, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na energię.

Premiera jeszcze w tym roku

Premiera nowych smartfonów Apple została zapowiedziana na wrzesień tego roku. Apple będzie chciało tym samym uniknąć opóźnień, które mogłyby powstać z powodu pandemii wirusa. Na więcej informacji na temat nowego modelu trzeba będzie jeszcze poczekać, choć my szczerze mówiąc już teraz ostrzymy sobie zęby na tego smartfona!

Czytaj dalej