Apple totalnie podbił rynek smartwatchy. Deklasacja firmy robi wrażenie

5 Marzec 2021 | Sebastian Kaniewski | Sprzęt
Apple
Źródło: Apple

Według najnowszych informacji Apple totalnie pokonało swoich konkurentów w dziedzinie smartwatchy. Firma może cieszyć się z rekordowych liczb sprzedażowych i nic nie wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie miało się zmienić.

Według najnowszego raportu przygotowanego przez Counterpoint Research, Apple totalnie zdominowało rynek smartwatchy w 4 kwartale ubiegłego roku. Apple może cieszyć się nawet ze zdobycia połowy światowego rynku! A trzeba przyznać, że konkurencja, chociażby w postaci ambitnego Samsunga nie śpi.

Apple cieszy się z dużej popularności

Apple Watch

W czwartym kwartale udział w rynku Apple Watch wynosił aż 40 proc. Dla porównania Samsung w tym czasie zgarnął jedynie 10 procent użytkowników. Ogólna sprzedaż smartwatchy nie jest co prawda taka wysoka jak zawsze, głównie z powodu pandemii wirusa, ale mimo tego Apple może cieszyć się z dobrych wyników. Trzecią lokatę w rankingu zajął Huawei z 8 proc., natomiast czwarty był Fitbit z 7 proc.

W przeciągu ostatniego kwartału ubiegłego roku Apple Watch 6 i Apple Watch SE mogły cieszyć się łącznie ze sprzedaży 12,9 milionów egzemplarzy.

To absolutny must have dla posiadaczy ajfonów

Apple Watch

Apple Watch wyróżnia się spośród innych propozycji na rynku swoją kompaktowością. Smartwatch ten pozwala na komfortowe odbieranie rozmów, podglądanie powiadomień, czy korzystanie z budzika. Sprzęt Apple jest też świetnym przedłużeniem cech smartfona, co jeszcze bardziej podkreśla jego funkcjonalność. Jeśli ktoś posiada iPhone'a i myśli o pozyskaniu smartwatcha, to zakup Apple Watch jest dla niego absolutnym "must have".

Czytaj dalej