Luksusowy samochód Porsche może być twój i to znacznie taniej niż teraz!

27 Marzec 2021 | Artur Kuśmierzak | Moto
Porsche Taycan 4S najem krótkoterminowy
Źródło: Fot. Porsche

Marzyłeś o własnym Porsche Taycan? Teraz ten luksusowy samochód może być Twój za znacznie niższe pieniądze! Będzie można go wynająć. Nawet na krótko.

Obecnie, aby móc kupić tak luksusowy samochód jak Porsche Taycan trzeba mieć potężną zdolność kredytową. Na takie auto trzeba przygotować niecałe 400 000 zł. Nawet decydując się na leasing czy najem długoterminowy musicie liczyć się z ratą na poziomie co najmniej około 4000 zł. Aby podpisać umowę leasingową czy najmu trzeba spełniać wyśrubowane wymagania. Teraz jednak można będzie wynająć Porsche Taycan za dużo mniejsze pieniądze.

Ile będzie kosztował krótkoterminowy najem Porsche Taycana?

Niestety jak na razie możliwość korzystania z Taycana (w wersji 4S) przez kilka miesięcy lub kilka dni będzie dostępna tylko w USA. Na dodatek nie we wszystkich stanach. Ile będzie kosztowała taka przyjemność. W przypadku dziennego najmu to wydatek rzędu 335 dolarów ( według obecnego kursu to 1318,51 zł) za 24 godziny jazdy tym autem. Jeśli zdecydujecie się na większą ilość dni to możecie liczyć na kilkadziesiąt dolarów rabatu. Z kolei koszt najmu krótkoterminowego na okres jednego miesiąca to 3250 dolarów (12 791,51 zł). Co ciekawe, samochód można wypożyczyć przy pomocy aplikacji Porsche Drive.

Porsche Taycan 4S w subskrybcji

Jak widać ceny tego typu usług nie są tak atrakcyjne jakbyśmy się tego spodziewali. Z drugiej strony dobrze, że niemiecka marka zdecydowała się na możliwość wypróbowania Porsche Taycana w najmie krótkoterminowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu trafią do osób, którzy nigdy nie mieliby okazji przejechać się takim autem, a teraz będą mogli chociaż przez kilka dni poczuć się jak właściciele tego luksusowego samochodu. Taka usługa to również spora zaleta dla potencjalnych klientów. Będą mogli testować ten luksusowy samochód przez kilka dni.

Porsche robi konkurencje wypożyczalniom

Usługi wypożyczania sportowych aut, nawet tych elektrycznych, cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością. Na pewno znajdą się wśród wypożyczalni takie firmy, które zdecydują się na zakup i wynajem Porsche Taycana. Pozostaje pytanie czy ich oferta będzie atrakcyjniejsza niż niemieckiej marki. Naszym zdaniem to Porsche jako producent będzie mogło oferować ten model w lepszych cenach. Przeglądając strony internetowe polskich wypożyczalni aut luksusowych trafiliśmy na ofertę, w które wypożyczenie Taycana 4S na dobę kosztuje 1800 zł. Czyli około 500 zł drożej niż w przypadku subskrybcji Porsche w USA. Za cały miesiąc trzeba natomiast zapłacić już 18 000 zł. W przypadku wersji Turbo ceny są jeszcze wyższe.

Porsche Taycan deska rozdzielcza

Jednak bez względu na to czy zdecydujecie się na kilka dni jazdy w niezależnej wypożyczalni czy pożyczycie auto od Porsche to ceny nadal są dość wysokie. Z drugiej strony, jeśli przejażdżka takim samochodem jest waszym marzeniem to warto wypożyczyć je nawet na 2 dni, aby poczuć jak się tym jeździ. Nigdzie indziej możecie nie mieć takiej szansy.

Czytaj dalej