Jak zarabiać na aplikacji Instagram? Oto kilka sposobów

26 Marzec 2021 | Artur Kuśmierzak | Mobile
Zarabianie na Instargamie
Źródło: pixabay.pl

Jak zarabiać na aplikacji Instagram? Podpowiadamy kilka sposobów na osiągnięcie zysków korzystając z tej apki. Dowiesz się jak spieniężyć swój profil. Jednak nie licz na to, że będzie to proste, łatwe i przyjemne. Takie działania będą wymagały ciężkiej pracy. Nie ma nic za darmo.

Instagram - lokowanie produktów i reklamy

Jedną z metod zarabiania na swoim profilu na Instagramie jest pozyskanie reklamodawców. Tych możecie szukać na przykład przez tak zwane agencje afiliacyjne, które pośredniczą we współpracach reklamowych między influenserami a firmami chcącymi zainwestować w kampanie. Jeśli uda wam się uzyskać konkretną liczbę obserwujących na poziomie kilku tysięcy to już możecie liczyć na to, że będą zgłaszać się do was pierwsze firmy. Jednak realne ,,deale''' z reklamodawcami wymagają niestety już kilkudziesięciu tysięcy obserwujących.

Instagram zarabianie na reklamach

Odradzamy godzenie się na reklamowanie podejrzanych usług, za pośrednictwem których oszukiwani są ludzie. W ten sposób ryzykujecie naprawdę dużo. Przede wszystkim możecie być posądzeni o promowanie oszustów. W ten sposób stracicie dobrą opinię w Internecie. Ta w wielu przypadkach okazuje się niemożliwa do odbudowania. Nie warto też decydować się na promowanie produktów zupełnie nie związanych z naszym profilem. Taka reklama nie będzie wiarygodna. Choć w wielu przypadkach da się to pogodzić. Trzeba to jednak zrobić mądrze.

Nie warto też reklamować rzeczy, które recenzujecie na swoim profilu. Robiąc w ten sposób działacie nieetycznie i w bardzo dużym stopniu ryzykujecie zepsuciem swojego wizerunku. Jeśli na waszym profilu publikujecie testy telefonów czy kosmetyków to nie powinniście ich reklamować. Jak widzicie, wybranie odpowiedniego partnera do kampanii reklamowej wymaga dobrego przemyślenia sprawy. Wizerunek w Internecie często buduje się latami, a można go zniszczyć jedną nieprzemyślaną decyzją. Pamiętajcie o tym!

Sprzedaż własnych produktów lub usług

Oprócz reklamowania produktów lub usług innych firm możecie też oferować je sami. Oczywiście pod warunkiem, że zarejestrujecie działalność gospodarczą lub skorzystacie z przywilejów tak zwanej działalności nierejestrowanej. W tym drugim przypadku nie będziecie mogli jednak przekroczyć kwoty miesięcznych dochodów na poziomie 1400 zł brutto (w 2021 roku). Ta kwota co roku się zmienia. Jeśli już wybierzecie formę działalności to możecie rozpocząć sprzedaż.

Korzystanie z Instagrama

Co sprzedawać? Najlepiej to co jest związane z waszym profilem lub to na czym się znacie. Jeżeli na przykład prowadzicie profil o modzie to możecie sprzedawać na przykład ubrania, katalogi związane z modą, perfumy czy swoje doradztwo w kwestii odpowiedniego doboru ubrań. Kwestia właściwego dobrania usług i produktów do charakteru i tematyki profilu jest naprawdę bardzo istotna. Plusem takiego rodzaju zarabiania jest niezależność od decyzji reklamodawców. Jednak tak czy tak jesteście uzależnieni od rynku. Proste, łatwe i przyjemne zarabianie na profilu nie istnieje. Nie dajcie się oszukać.

Czytaj dalej